Mezoterapia mikroigłowa

Polska Akademia PięknaCzęść teoretyczna

 1. Omówienie zasad BHP w gabinecie kosmetycznym.
 2. Co to jest mezoterapia?
 3. Omówienie Wskazań do zabiegu na twarzy i ciele.
 4. Omówienie Przeciwwskazań.
 5. Wskazania ampułek przedmiotowych oraz ich działanie.
 6. Omówienie przygotowania klientki do zabiegu.
 7. Omówienie zaleceń po wykonanym zabiegu.
 8. Zapoznanie się z kartą klienta i zgodą na wykonanie zabiegu.
 9. Wskazówki psychologicznego podejścia do klienta.

Część praktyczna

 1. Przygotowanie stanowiska pracy.
 2. Przygotowanie klientki do zabiegu.
 3. Technika pracy.
 4. Wykonanie zabiegu pod okiem instruktora.
 5. Wydanie certyfikatów.

Cel szkolenia

Podczas kursu zostaje przekazana wiedza teoretyczna – niezbędna do zapoznania się zabiegiem oraz samym urządzeniem, dzięki któremu dokonujemy mikronakłuć. Szkolenie przeprowadzane jest na urządzeniach, cartridge’ach i preparatach do wykonywania mezoterapii mikroigłowej.

Kursant Zdobywa wiedzę na temat: zasad higieny pracy, przygotowania do zabiegu – wywiadu z pacjentem, przeciwwskazań do zabiegu i możliwych powikłań oraz przygotowania protokołu wykonanego zabiegu, gospodarowania odpadami medycznymi i kwestii prawnych, a także zaleceń po zabiegowych.

Ile trwa szkolenie?

Szkolenie trwa 4 godziny, organizowane w kameralnych grupach lub indywidualne składa się z części teoretyczno-praktycznej z zakresu mezoterapii mikroigłowej jednego z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych zabiegów wspomagających wygładzenie zmarszczek, polepszenie kolorytu skóry, zmniejszenie porów, likwidacji przebarwień i blizn (np. potrądzikowych, rozstępów), regenerację i odżywienie skóry oraz pomoc w pozbyciu się nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Co otrzymujesz po ukończonym szkoleniu?

Po ukończeniu kursu mezoterapii mikroigłowej wydajemy certyfikat  zdobytych umiejętności POLSKIEJ AKADEMII PIĘKNA w języku polskim. Szkolenie uprawnia do samodzielnego wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej MezoPen w salonie kosmetycznym.

Po ukończonym kursie zapewniamy również opiekę instruktora.

Uczestnikami szkolenia są osoby, które mają wiedzę i doświadczenie w pracy kosmetyczki lub kosmetologa, wiedzę na temat budowy skóry.

Masz pytania dotyczące kursów kosmetycznych?
Zapraszamy do kontaktu

Kontakt z nami